Kto chciałby trenować?

Strona główna > EMS Magazine


Ryzyko wynikające z treningu EMS
... tutaj ćwiczę EMS!

Ryzyko wynikające z treningu EMS

Na co trzeba uważać przy treningu EMS. Kto może trenować EMS a kto nie?

Chcemy na naszej stronie informować a nie bagatelizować czy przedstawiać nieprawdy. Faktem jest, że stymulacja systemu nerwowego odbywa się nie tylko na drodze psychologii, jednak bezpośrednio przez impulsy elektryczne. Ludzkie ciało jest bardzo czułe na prąd elektryczny. A ponieważ nasz system nerwowy funkcjonuje dzięki słabym impulsom elektrycznym, można je zakłócić poprzez dostarczanie zewnętrznych sygnałów elektrycznych.

Z tego powodu doradzamy skonsultować treningi EMS z Twoim lekarzem internistą. Wie on jaki jest Twój stan zdrowia i może ocenić, czy jesteś na to fizycznie gotowy. Następującym grupom ryzyka nie zaleca się stosowania EMS:

Grupy ryzyka dla treningów EMS

  • Pacjenci z problemami sercowymi
  • Pacjenci z rozrusznikiem serca
  • Pacjenci z epilepsją
  • Pacjenci z ostrą zakrzepicą
  • Pacjenci z poważnymi chorobami
  • Kobiety w ciąży

Gładka gadka na temat EMS

Chociaż EMS to młoda technika i dopiero raczkuje, ma też swoje złe strony. W niektórych studiach dochodziło do omdleń z wyczerpania i urazów powstałych w wyniku upadku. Kiedy dojdzie do szkody, pojawia się pytanie. Czy trener, stażysta czy osoba trenującej zabrakło kompetencji, tego nie da się określić. Niezależnie od tego czy jest się doświadczonym sportowcem czy początkującym – ważne jest, aby wiedzieć, że może dojść do wypadku; także podczas treningu w centrum. Porozmawiaj wiec ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu, który oszczędzi Ci wątpliwości. Kiedy nie należysz do grupy ryzyka, podejmij decyzję by pójść do studia EMS , po prostu. Lekarz jest tym, który wyjaśni Ci zależność między porażeniem prądem elektrycznym a ciężarem ciała, by następnie doradzić lub odradzić udział.

Nie lekceważ energii elektrycznej i EMS

EMS jest sportem, który opiera się na przepływie prądu. Jak wiadomo, ciało każdego człowiek działa w inny sposób! Fakt : po treningu jesteś wyczerpany, ale… w tym momencie to niedokładne stwierdzenie! To ogromne wytężenie i wysiłek dla organizmu, i wiąże się z tym że nie jeden będzie przewrażliwiony po wszystkim. Na naszej stronie znajduje się kilka porad, poczynając od picia odpowiedniej ilości wody do zmniejszania wysiłku przed treningiem AMS.

Przygotowanie to podstawa!

EMS nie oznacza tylko zmobilizowanie się i rozpoczęcia, tylko intensywny dwudziestominutowy trening. Zwykły dwugodzinny program fitnessowy w 20 minut, czy to możliwe? Tak, jak najbardziej! Ale przemyśl to wszystko i dobrze się przygotuj.

Najczęściej czytane artykuły EMS


Wiadomości i artykuły EMS

Obecnie mamy 12 Wiadomości o szkoleniu EMS w naszym czasopiśmie! Zawsze szukamy najbardziej aktualnych środowisk w EMS i EMS.


EMS Słowa kluczowe


Oto Twoje korzyści z treningu EMS


20 minutowy trening vs. 2h w centrum fitnessu
1.20 minutowy trening vs. 2h w centrum fitnessubardziej intensywny trening mięśni bez obciążenia
2.bardziej intensywny trening mięśni bez obciążenia


fitness z Twoim trenerem personalnym
3.fitness z Twoim trenerem personalnym

ćwicz swoje ciało bez obciążania stawów
4.ćwicz swoje ciało bez obciążania stawów
szybko widoczne efekty, w bardzo krótkim czasie
5.szybko widoczne efekty, w bardzo krótkim czasie

poprawa stanu ciała i samopoczucia
6.poprawa stanu ciała i samopoczucianasi najlepsi partnerzy
treningu EMS

koerperformen emsstation M.A.N.D.U. fitbox
Informacja prawna // copyright 2012 - 2018 - emsstudios.pl -