Kto chciałby trenować?

Strona główna > EMS Magazine


Jak często można trenować EMS - odpowiednia dawka sprawia, że jest to możliwe!
... tutaj ćwiczę EMS!

Jak często można trenować EMS - odpowiednia dawka sprawia, że jest to możliwe!

Każdy, kto trenuje EMS, w końcu zada sobie pytanie, jak często faktycznie wolno mu trenować SZŚ - wyjaśnimy to!

Jednym z najczęściej zadawanych pytań, oprócz ceny i tego, czy wolno trenować EMS, jest pytanie o właściwą dawkę. Kiedy i jak często mogę trenować EMS? Zwłaszcza jako nowicjusz lub absolutny początkujący wymaga to dużej ostrożności.

Kilka czynników zależy od tego, czy trenujesz raz w tygodniu, czy do dwóch razy w tygodniu. Na początku eksperci zalecają cotygodniowe treningi, ponieważ obciążenie może być bardzo duże podczas 20-30-minutowego w trakcie uprawiania.

Nie ma nic do powiedzenia przeciwko spowalnianiu uprawiania. W większości EMS-studiów nie chcesz nic o tym wiedzieć, ponieważ zaszkodzi to efektowi treningu. Zrobiliśmy kilka testów, które doprowadziły nas do granic możliwości naszego organizmu.

Ale nie chcemy nikogo tu niepokoić. Dobrze wyszkolony trener powoli wprowadzi cię w trening, aby pozostał on przyjemny i efektywny. Jedną z zasad, której możesz przestrzegać jest: trenować EMS od 1 do maksymalnie 2 razy w tygodniu w odstępie co najmniej 2-3 dni.

Raz do dwa razy w tygodniu? Czy to wciąż wystarczająco?

Tak, trening z zakresu EMS nie jest treningiem normalnym, a poziom skuteczności jest wielokrotnie wyższy. Niektórzy mówią do 20 razy, inni 15 razy. Pozostaje sprawdzić, które liczby są matematycznie poprawne. Zasada jest następująca: 20 - 25 minut EMS, które ćwiczysz skutkuje treningiem trwającym około 2 godzin na siłowni. Ze względu na siłę impulsu włókna mięśniowe są obciążane intensywniej i bez dodatkowych ciężarów. Dotyczy to również głębszych mięśni, co powoduje wzrost stężenia kinazy kreatynowej we krwi. Wynikiem tego są obolałe mięśnie i pełne "wyłączenie".

Wniosek: połącz trening EMS i zachowaj zdrowie!

Bardziej interesujące jest pytanie, czy uprawiasz lub chcesz uprawiać inne sporty poza EMS. Bez wątpienia sensowne jest łączenie EMS z innymi sportami na zasadzie rotacji: Jogging, jazda na rowerze, badminton czy po prostu trening wytrzymałościowy w centrum fitness to dobre sposoby na utrzymanie kondycji. Prawie 60% osób uprawia inny sport poza treningiem EMS, aby zrównoważyć lub uzupełnić swoją aktywność fizyczną. Zalecamy 1x trening EMS w tygodniu, 1x pływanie i 1x bieganie lub jazdę na rowerze. Stosowanie EMS 1x w tygodniu jako sensownego suplementu jest również ważne dla regeneracji.

W tym czasie odpoczynku mięsień rośnie, może to trwać 48-72 godziny. Więc jeśli potrzebujesz mięśnie i kondycji, powinieneś zwrócić uwagę na czas przerwy. Wystarczający sen jest również kluczowy dla zdrowego wzrostu mięśni.

EMSINFO: Oto mała informacja o naszych mięśniach: Włókna mięśniowe są najmniejszymi jednostkami mięśni. Skład włókien mięśniowych jest dość prosty: 75% wody, 20% białka, a także tłuszczu i glikogenu. 70% zawartości białka w błonniku mięśniowym składa się z tzw. białek strukturalnych.

Najczęściej czytane artykuły EMS


Wiadomości i artykuły EMS

Obecnie mamy Wiadomości o szkoleniu EMS w naszym czasopiśmie! Zawsze szukamy najbardziej aktualnych środowisk w EMS i EMS.


  EMS Słowa kluczowe


  Oto Twoje korzyści z treningu EMS


  20 minutowy trening vs. 2h w centrum fitnessu
  1.20 minutowy trening vs. 2h w centrum fitnessu  bardziej intensywny trening mięśni bez obciążenia
  2.bardziej intensywny trening mięśni bez obciążenia


  fitness z Twoim trenerem personalnym
  3.fitness z Twoim trenerem personalnym

  ćwicz swoje ciało bez obciążania stawów
  4.ćwicz swoje ciało bez obciążania stawów
  szybko widoczne efekty, w bardzo krótkim czasie
  5.szybko widoczne efekty, w bardzo krótkim czasie

  poprawa stanu ciała i samopoczucia
  6.poprawa stanu ciała i samopoczucia  nasi najlepsi partnerzy
  treningu EMS

  koerperformen emsstation M.A.N.D.U. fitbox
  Informacja prawna // copyright 2012 - 2018 - emsstudios.pl -