Kto chciałby trenować?

Strona główna > EMS Magazine


Trening EMS a bóle głowy – napięcie mięśni szyi - migreny
... tutaj ćwiczę EMS!

Trening EMS a bóle głowy – napięcie mięśni szyi - migreny

Nigdy nie jest za późno na przeciwdziałanie bólom głowy – napięciom mięśni szyi - migrenom ze sportem i treningiem EMS!

Nie chcę powiedzieć, że EMS jest ogólnie uniwersalnym rozwiązaniem wszystkich tych problemów. Ale widzę, że EMS i ogólne uprawianie sportu sprawiają, że praktycznie nie odczuwam bólu oraz że czuję się naprawdę lepiej.

Wiele osób skarży się na bóle pleców, bóle głowy, a nawet migreny i dobrze postępuje, udając się do lekarza. Lekarz przepisuje lub zaleca wiele rzeczy, takich jak natryski na skurcze mięśniowe, terapie, masaże, ćwiczenia mobilne lub akupunkturę. On sam udziela rekomendacji i porusza się w dziedzinie łagodzenia bólu. Przez lata byłem pacjentem w ośrodku leczenia bólu w Berlinie i mogę o nim śpiewać pieśni: napięcie szyi, napięciowy ból głowy, ból głowy z aurą i bez, a także migrena. Miałem nawet elektroterapię pleców / głowy / szyi, która trwała około 20 do 25 minut i była ograniczona do umieszczania elektrod, bez dodatkowego ruchu.

Nasi eksperci uświadomili sobie, że miałem do czynienia z urządzeniami TENS około 20 lat temu - rodzaj terapeutycznego EMS, w którym przyklejane są poszczególne elektrody. Obszary głowy i szyi były oznaczane, gdy dostosowano różne poziomy natężenia prądu, oczy były zamknięte, a prąd stymulacyjny rozluźniał i masował moją naprężoną, spiętą ze stresu głowę lub szyję. Całość nazywa się bodźcem bieżącego masażu. Prąd bodźcowy zapewnia, w przypadku ukierunkowanego masażu, zwiększenie krążenia krwi w napiętych lub skurczonych mięśniach. Dwie elektrody w podstawie szyi i dwie elektrody znajdujące się dalej między łopatkami. Zostało to również specjalnie wykorzystane w bólach ramion i szyi, w walce z bólem i w zwalczaniu go. W przypadku napięciowych bólów głowy lub migreny elektrodę przyklejono do lewej, lub prawej skroni oraz obszaru szyi. Ale te terapie nie były dla mnie rozwiązaniem trwałym.

Bóle głowy? Co naprawdę odczuwałem ...

Dość późno zdałem sobie sprawę, że brakowało mi mięśni i ruchu :) Teraz jestem ekstremalnym przykładem, ponieważ tak naprawdę nigdy nie cierpiałem z powodu braku ćwiczeń. Czegoś jednak najwyraźniej brakowało, aby rozluźnić ośrodki bólowe i napięciowe lub guzki w moim ramieniu i plecach. Lekkoatletyka i tenis stołowy pomogły na mój ból, ale chwilowa ulga nie jest rozwiązaniem. Nie czyniąc wielkich przygotowań, zacząłem podnoszenie ciężarów i, jak zwykle na początku, kilka razy w tygodniu. Ciągły ruch i nagromadzenie siły stopniowo zmniejszają napięcie i mam mocne plecy, aż do dzisiaj - mocne i muskularne, ale wciąż dość elastyczne. Zrozumiałem, że powinienem połączyć EMS i normalny trening w studio.

Trening EMS i sport przeciwko bólom głowy

Nie tylko w celu zaoszczędzenia czasu, ale także w celu rozwinięcia skutecznego treningu dla mojego ciała - ruchów płynnych, takich jak motyl, podnoszenie ramion, trening w górnej części pleców z intensywnymi impulsami i bez obciążania. Mam zdrowe plecy, w 95% nie odczuwam bólu podczas wykonywania nowoczesnej pracy biurowej, w której dużo siedzę. Mój mobilny EMS pomaga mi trenować podczas przerwy na lunch i dzięki temu zachować zdrowe plecy pomimo stresującej pracy. Zamiast napięcia mięśni i tysiąca mini - bólów zbudowałem zdrowe mięśnie i doskonale zdefiniowany kształt, który nie jest przesadny, a nawet nie ogranicza mojej mobilności.

Ja i mój EMS kombinezon w walce z bólem głowy

W moim kombinezonie EMS 2 podkładki są zintegrowane pod 18 elektrodami, które rozciągają się do karku. Mój asystent terapeuta poradził mi wtedy, aby bezpośrednio oszczędzić mięśnie szyi. W tym miejscu należy wykonywać ćwiczenia, masaże lub początki terapii z dużą ostrożnością. Szyja jest bardzo wrażliwa i wiemy, że przechodzi tu wiele ścieżek neuronowych. Lekkie ćwiczenia i łagodny impuls byłyby zatem właściwym podejściem, aby zapobiec napięciu. Koncentracja powinna jednak dotyczyć wyłącznie pleców: górnej części pleców, środkowego grzbietu i dolnej części pleców.

Dlaczego ćwiczyć EMS, kiedy brakuje mi ruchu?

Trening EMS po prostu wykorzystuje intensywny trening głębszych mięśni, do których dość trudno dojść. Innymi słowy, za pomocą EMS wzmacniamy plecy i mięśnie wzdłuż kręgów lędźwiowych. Są one powyżej pośladków i ich trenowanie może być bardzo trudne. Stepper, ćwiczenia skłonów, chodzenie, bieganie to ćwiczenia, które mogą pomóc w budowaniu mięśni, lub selektywnie ukierunkowane treningi EMS. Poprzez małe mięśnie zapewniamy stabilność kręgosłupa i pionowy chód w połączeniu ze stabilną postawą.

Najczęściej czytane artykuły EMS


Wiadomości i artykuły EMS

Obecnie mamy 12 Wiadomości o szkoleniu EMS w naszym czasopiśmie! Zawsze szukamy najbardziej aktualnych środowisk w EMS i EMS.


EMS Słowa kluczowe


Oto Twoje korzyści z treningu EMS


20 minutowy trening vs. 2h w centrum fitnessu
1.20 minutowy trening vs. 2h w centrum fitnessubardziej intensywny trening mięśni bez obciążenia
2.bardziej intensywny trening mięśni bez obciążenia


fitness z Twoim trenerem personalnym
3.fitness z Twoim trenerem personalnym

ćwicz swoje ciało bez obciążania stawów
4.ćwicz swoje ciało bez obciążania stawów
szybko widoczne efekty, w bardzo krótkim czasie
5.szybko widoczne efekty, w bardzo krótkim czasie

poprawa stanu ciała i samopoczucia
6.poprawa stanu ciała i samopoczucianasi najlepsi partnerzy
treningu EMS

koerperformen emsstation M.A.N.D.U. fitbox
Informacja prawna // copyright 2012 - 2018 - emsstudios.pl -