Kto chciałby trenować?

Strona główna > EMS Magazine


EMA i EMS – mała subtelna różnica w metodyce
... tutaj ćwiczę EMS!

EMA i EMS – mała subtelna różnica w metodyce

Kiedy jest mowa o EMA a kiedy o EMS?

Zaskakujące : na emsstudios.de jest oferta studiów EMA? No moment, czyż nie nazywa się to EMS? Prawda jest taka, że istnieją dwie koncepcje. Skrót EMS rozwija się do Elektrycznej Stymulacji Mięśni, natomiast EMA do Elektrycznej Aktywizacji Mięśni. W obu przypadkach skurcze mięśni wywoływana są przez prąd elektryczny. W EMS odbywa się to za sprawą stymulacji elektrycznej, czyli prądu o niskiej częstotliwości. Na nią reagują motoryczne zakończenia nerwów, które finalnie powodują skurcze mięśni.

W EMA wykorzystuje się skomplikowaną technikę średnich częstotliwości. Komórki mięśni reagują pseudo-fizjologiczne i prowadzą poprzez prąd do skurczu. Aktywizacja komórek zamiast podrażniania nerwów. Ale zarówno głębokościowe i objętościowe działanie odgrywają w EMA ogromną rolę.

EMS i EMA – zasady działania wyjaśnione.

Niezależnie od tego, czy modulowane średnią częstotliwością pseudo-fizjologiczne impulsy mają miejsce w tkance, czy metoda jest podobna do EMS – oba te warianty rozróżnia się za sprawą fachowych definicji i sposobów działania. Finalnie można ustalić, że EMA jest formą EMS, tylko z trochę inną techniką.

Połączenie EMA i EMS – nowoczesne przeżycie treningowe

Z EMA i EMS odkryjesz nowy i wyjątkowy trening całego ciała, który charakteryzowany jest poprzez prąd i skurcze. Dwie metody różnią się nie w działaniu czy wynikach, więc trenujesz oba warianty w reguły ok. 20 -25 minut.

Z tego punktu widzenia EMS jest bardziej popularne niż EMA. Pasjonaci sportu mogą dzięki tym dwóm metodom doświadczyć lepszego wyczucia ciała, co zadowoli ich na tyle, by dalej kontynuować ich stosowanie.

Różnica EMA i EMS

EMA i EMS - mała subtelna różnica w metodologii - Kiedy jest mowa o EMS a kiedy o EMA? - To dziwne: emsstudios.de również wspomina studio EMA? Czy to to samo co EMS, czy nie? To prawda, że istnieją obie koncepcje. Skrót EMS oznacza elektrostymulację mięśni; EMA z kolei oznacza elektroaktywację mięśni. W obu przypadkach skurcz mięśni jest spowodowany elektrycznością. W EMS odbywa się to za pomocą tak zwanego prądu stymulującego, tj. prądu o niskiej częstotliwości. Tutaj nerwy ruchowe są stymulowane, co ostatecznie powoduje skurcz mięśni. - Natomiast w przypadku EMA wykorzystuje się technicznie bardziej złożone średnie częstotliwości, które są generowane. Komórka mięśniowa jest quasi-fizjologicznie pobudzana i doprowadzona do skurczu poprzez prąd. Następuje aktywacja komórek mięśniowych zamiast stymulacji nerwów. Ale także sposób działania odgrywa istotną rolę w EMA. EMS i EMA - sposoby działania - Bez względu na to, czy impulsy quasi-fizjologiczne są wprowadzane do tkanki z modulowaną średnią częstotliwością, czy metodologia jest podobna do metody EMS - te dwa warianty różnią się jedynie techniczną definicją i sposobem działania. Ostatecznie można stwierdzić, że EMA jest formą EMS, tylko z inną techniką. - Jeśli szukasz zdrowej, opartej na aktualnej praktyce metody treningu EMA do gabinetu lub studia, znajdziesz ją w systemie treningu całego ciała AmpliTrain®. Urządzenie AmpliTrain® EMA zostało zatwierdzone jako urządzenie medyczne. - Mieszanka EMA i EMS - nowoczesne doświadczenia szkoleniowe - Dzięki EMA i EMS udało Ci się znaleźć nowy i wyjątkowy rodzaj treningu ciala, który charakteryzuje elektryczność i kurczliwość. Te dwie metody nie różnią się pod względem rezultatów, ponieważ zazwyczaj trenujesz od 20 do 25 minut w obu wariantach. EMS stał się po prostu bardziej popularny niż EMA. Uczestnicy treningów odczuwali lepsze samopoczucie przy obu metodach i byli podekscytowani do tego stopnia, że kontynuowali trening. WYPOŻYCZ ZAMIAST KUPOWAĆ

Najczęściej czytane artykuły EMS


Wiadomości i artykuły EMS

Obecnie mamy 12 Wiadomości o szkoleniu EMS w naszym czasopiśmie! Zawsze szukamy najbardziej aktualnych środowisk w EMS i EMS.


EMS Słowa kluczowe


Oto Twoje korzyści z treningu EMS


20 minutowy trening vs. 2h w centrum fitnessu
1.20 minutowy trening vs. 2h w centrum fitnessubardziej intensywny trening mięśni bez obciążenia
2.bardziej intensywny trening mięśni bez obciążenia


fitness z Twoim trenerem personalnym
3.fitness z Twoim trenerem personalnym

ćwicz swoje ciało bez obciążania stawów
4.ćwicz swoje ciało bez obciążania stawów
szybko widoczne efekty, w bardzo krótkim czasie
5.szybko widoczne efekty, w bardzo krótkim czasie

poprawa stanu ciała i samopoczucia
6.poprawa stanu ciała i samopoczucianasi najlepsi partnerzy
treningu EMS

koerperformen emsstation M.A.N.D.U. fitbox
Informacja prawna // copyright 2012 - 2018 - emsstudios.pl -