Kto chciałby trenować?

Strona główna > EMS Magazine


ElektroMyoStimulation - Jak ten rodzaj treningu wpływa na serce i ciało?
... tutaj ćwiczę EMS!

ElektroMyoStimulation - Jak ten rodzaj treningu wpływa na serce i ciało?

W klinice serca w Bad Oeynhausen przeprowadzono badania naukowe z udziałem czołowych ekspertów w dziedzinie kardiologii, które opisują wpływ elektromostymulacji na pacjentów z niewydolnością serca.

Badania miały za zadanie sprawdzić, czy trening EMS może być stosowany jako terapia w przypadku niewydolności serca.

Trening z prądem - co oznacza niewydolność serca?

Niewydolność jest chorobą serca, w której serce nie jest w stanie dostarczyć organizmowi wystarczającej ilości krwi - przetłacza się nie zbyt mało krwi. Objawy wynikające z obniżonej funkcji pompowania obejmują na przykład cofanie się krwi lub zatrzymywanie wody w organizmie. Schorzenie to może również powodować duszności, co objawia się dramatycznie. W przeszłości umiarkowany trening wytrzymałościowy był skutecznie stosowany przeciwko chorobom serca.

Wykonanie i cele badania

Podczas badań naukowych w klinice serca należało uwzględnić różne obszary ciała podczas treningu EMS oraz wszelkie zarejestrowane zmiany. Serce było obiektem specjalnych obserwacji. Po każdym treningu zapisy były analizowane w celu ustalenia, czy elektryczna stymulacja mięśni nadaje się do leczenia niewydolności serca.

W badaniu wzięło udział 15 pacjentów, u których zdiagnozowano chorobę. Trenowali oni regularnie przez 6 miesięcy z urządzeniem EMS dla całego ciała. Impulsy wykorzystywane do szkolenia oscylowały w granicach 80 Hz i 300 mikrosekund i były wysyłane na przemian z 4 sekundwymi przerwami. Również w studiach EMS standardowo używa się takich ustawień do treningów. Ćwiczenia, które należy wykonać podczas treningu, zostały powtórzone 40-70 razy. Pacjenci mogli wybrać, którą amplitudę preferują podczas badania.

Istotne do badań dane zmierzono i zarejestrowano przed rozpoczęciem treningu, po 3 miesiącach i po zakończeniu badań. Ważnymi danymi były: sprawność serca, metabolizm, masa ciała i rozkład tkanki tłuszczowej u poszczególnych pacjentów. W ten sposób uczestnicy i ich wyniki można było porównać.

Wyniki treningu EMS

Po zakończeniu obserwacji poszczególne wyniki przed, w trakcie i po zakończeniu treningu zostały porównane ze sobą. Wyniki testu pokazały, że pobór tlenu wzrósł nawet o 96% przy najwyższej możliwej intensywności wysiłku, a ciśnienie rozkurczowe krwi zostało znacznie obniżone. Stwierdzono również, że trening EMS ma bardzo pozytywny wpływ na mięśnie pacjenta, ponieważ przy niezmienionej masie mięśniowej masa mięśniowa wzrosła aż o 14%, znacznie zmniejszając ilość tkanki tłuszczowej. Uczestnicy zaobserwowali również znacznie zwiększoną wydajność podczas i po eksperymencie, co zauważalne było nawet bez analizy danych. To tłumaczy, dlaczego w trakcie badania nad wpływem treningu EMS na serce i krążenie nikt nie przerwał eksperymentu, a wszyscy pacjenci ukończyli szkolenia ze świetnymi wynikami.

Wpływ treningu na serce i ciało

Nareszcie zostało udowodnione przez badania, że elektrostymulacja jest bardzo pomocna u chorych z niewydolnością serca i niweluje objawy, które pojawiają się z powodu choroby, a dodatkowo inne pozytywne aspekty mogą wystąpić poprzez regularne szkolenia. Nawet zdrowi uczestnicy mogą korzystać z treningów EMS, aby poprawić swoje wyniki i zrobić coś dobrego dla zdrowia serca i całego ciała.Najczęściej czytane artykuły EMS


Wiadomości i artykuły EMS

Obecnie mamy 12 Wiadomości o szkoleniu EMS w naszym czasopiśmie! Zawsze szukamy najbardziej aktualnych środowisk w EMS i EMS.


EMS Słowa kluczowe


Oto Twoje korzyści z treningu EMS


20 minutowy trening vs. 2h w centrum fitnessu
1.20 minutowy trening vs. 2h w centrum fitnessubardziej intensywny trening mięśni bez obciążenia
2.bardziej intensywny trening mięśni bez obciążenia


fitness z Twoim trenerem personalnym
3.fitness z Twoim trenerem personalnym

ćwicz swoje ciało bez obciążania stawów
4.ćwicz swoje ciało bez obciążania stawów
szybko widoczne efekty, w bardzo krótkim czasie
5.szybko widoczne efekty, w bardzo krótkim czasie

poprawa stanu ciała i samopoczucia
6.poprawa stanu ciała i samopoczucianasi najlepsi partnerzy
treningu EMS

koerperformen emsstation M.A.N.D.U. fitbox
Informacja prawna // copyright 2012 - 2018 - emsstudios.pl -